سوالات و جواب ها

جواب سوالات خود را اینجا پیدا نمایید

عمومی


برنامه الفبا چیست؟

الفبا یک برنامه آموزشی می باشد که با استفاده از نوآوری های خود، خدمات آموزشی متنوعی در اختیار کاربران قرار می دهد.

الفبا برای چه افرادی ساخته شده؟

الفبا ویژه معلمان، دانش آموزان، اساتید دانشگاه و دانشجویان می باشد.

آیا الفبا رایگان است؟

بله، خود برنامه الفیا رایگان هست و شما می توانید برنامه الفبا را دانلود نمایید. اما برخی از آموزش های و یا کتاب ها در برنامه می باشد که رایگان نمی باشد.

برای استفاده از الفبا چه باید داشته باشم؟

الفبا در حال حاضر برای گوشی های اندروید در دسترس است. شما می توانید الفبا ویندوز را با استفاده از شبیه ساز اندروید نصب کنید. نسخه های ویندوز و IOS به زودی منتشر خواهند شد.

من معلم هستم. الفبا چگونه به من کمک می کند؟

برنامه الفبا ساخته شده تا در سریعترین زمان شما بتوانید دانش خود را با دانش آموزان خود به اشتراک بگذارید. شما می توانید جزوات خود را به برنامه اضافه نموده و بر روی آن ها آموزش گذاشته و در اختیار بقیه قرار دهید. حتی شما می توانید جزوات خود را بفروشید

الفبا چه فرقی با DVD های آموزشی دارد؟

در برنامه الفبا شما همیشه آموزش های درسی را در جیب خود خواهید داشت و همیشه در دسترس خواهد بود. به علاوه با شرکت در ازمون های آنلاین می توانید در وقت خود صرفه جویی نمایید.

چگونه می توانم هنگام مواجهه با مشکلی در برنامه آن را برطرف کنم؟

میتوانید با بخش پشتیبانی موجود در برنامه تماس بگیرید و سوالات خود را بپرسید. میتوانید برای هر درس مشکلات آن را گزارش دهید تا بخش پشتیبانی در کوتاه ترین زمان ممکن شما را راهنمایی کنند

معلمان


من معلم هستم، الفبا چه کمکی به من می کند؟

 • الفبا جهت تسهیل کار معلمان گرامی تهیه شده است. معلمان عزیز می توانند آموزش های خود را از طریق الفبا، در اختیار دانش آموزان (فقط کلاس خودشان- کل دنیا) قرار دهند. هم چنین می توانند با استفاده از پیام رسان داخلی، با دانش آموزان (فقط کلاس خودشان / کل دنیا) در ارتباط باشند.
 • دبیران با استفاده از نسخه الفبا ویژه ی "معلم" می توانند بر روند پیشرفت درسی دانش آموزان خود نظارت داشته باشند
 • با ساخت آموزش در الفبا و به اشتراک گذاری آن ها، نه تنها در مدرسه و شهر خود بلکه در سراسر نقاط دنیا شناخته می شوند و آموزش های شما دیده می شود. (اطلاعات معلم در ابتدای جزوات نمایش داده می شود)
 • ذکر این نکته حائز اهمیت است که دبیران فرهیخته می توانند جزوات خود را به دو صورت رایگان و دارای هزینه در اختیار کاربران قرار دهند.

آیا می توانم از برنامه الفبا در کلاس استفاده نمایم؟

بله، شما می توانید با استفاده از قابلیت Anycast دستگاه اندروید خود و یا Airplay داستگاه های آی او اس، به راحتی آموزش های الفبا را در کلاس بر روی ویدوئو پروکتور پخش نمایید

آیا برنامه الفبا قابل استفاده در تخته های هوشمند می باشد؟

بله، با اتصال برنامه به گوشی های هوشمند به راحتی می توانید از الفبا استفاده نمایید و هم آموزش ها را پخش کنید و هم در حین آموزش ضبط نمایید

آیا استفاده از آموزش های الفبا برای معلمان رایگان می باشد؟

آموزش هایی که در الفبا مشاهده می کنید توسط ناشر آن محتوا مشخص می شود. ناشر بر اساس صلاحدید خود می تواند جزوات و آموزش ها را رایگان و یا با هزینه منتشر نماید. اما هر ناشر بر اساس صلاحدید خود می تواند مشخص کند که آیا این جزوه به همراه آموزش های آن برای معلمان تایید شده در الفبا رایگان باشد و یا خیر. شما می توانید با مشاهده قیمت جزوه، در صورتی که شما معلم هستید می توانید با ارسال مدارک خود به الفبا، حساب ویژه معلمان دریافت نمایید.

آیا امکانات خاصی هم در الفبا برای معلمین می باشد

بله، ما در برنامه الفبا قصد داریم تا آنجایی که می شود کار معلمان را راحت تر و بازدهی آنها را بیشتر کنیم. از این رو برای معلمان پنل خاصی فعال کرده ایم تا توسط آن بتوانید به صورت خودکار پیشرفت درسی دانش آموزان خود را مشاهده کنید.

من چگونه می توانم برای دانش آموزانم آموزش ضبط کنم؟

جهت کسب اطلاعات بیشتر، به قسمت مستندات برنامه الفبا مراجعه نمایید.

ناشران


الفبا چه کمکی به ناشران می کند؟

ناشران محترم با استفاده از بخش پنل ناشران در وبسایت الفبا می توانند کتاب های درسی خود را در الفبا قرار دهند و پس از تعیین قیمت آن ها را در اختیار عموم قرار دهند. جزوات و کتاب های الفبا قابلیت چاپ ندارند و تنها در خود برنامه الفبا قابل دسترس می باشند و حقوق ناشر حفظ می شود. هم چنین می توان بنا به دلخواه روی کتاب ها آموزش ساخت و یا بر روی هر کدام فیلم اضافه کرد.

الفبا چه امکاناتی در اختیار ما می گذارد؟

با استفاده از پنل ناشران، شما می توانید فایل های PDF و جزوات درسی خود را به سامانه اضافه نمایید. با استفاده از پنل فروش می تواند آمار فروش خود را مشاهده نمایید. با استفاده از پنل ناشران می توانید نظرات کاربران را مشاهده نمایید.

اگر کتاب های خود را در الفبا قرار دهم، چند درصد از فروش به من می رسد؟

از فروش هر یک از کتاب های شما، مبلغ 60 درصد به شما خواهد رسید. یعنی اگر قیمت کتاب شما 10 هزار تومان باشد، مبلغ 6000 تومان سود فروش شما خواهد بود و 4000 هزار تومان به شرکت ما خواهد رسید.

چگونه می توانم آمار فروش خود را مشاهده کنم؟

در پنل ناشران، شما می توانید آمار فروش خود و آمار استفاده کاربران را مشاهده کنید.

تسویه حساب چه مدت زمان خواهد بود؟

در پایان هر ماه، تسویه حساب صورت می گیرد. شماره بانک خود را در قسمت «پنل ناشران»، «بخش تنظیمات» سپس «تنظیمات پرداخت» وارد کنید تا پرداخت های الفبا در پایان هر ماه برای شما پرداخت شود. اگر به راهنمایی بیشتر نیاز دارید، می توانید از بخش پشتیبانی تماس بگیرید.

برای شروع فعالیت به عنوان ناشر از کجا شروع کنم؟

به پنل ناشران مراجعه نمایید

آیا امکان دارد که یک دسته جدید در بخش نمایشگاه برای کتاب های ما باز شود؟

بله، شما می توانید درخواست خود را به ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت این موضوع را بررسی نماییم

دانش آموزان


من دانش آموزش هستم، الفبا چگونه به من کمک می کند؟

با استفاده از برنامه الفبا می توانید تنها با استفاده از یک گوشی موبایل ، در هر لحظه و به صورت آنلاین و یا آفلاین (بدون اینترنت) به بهترین آموزش های دبیران و دیگر کاربران دنیا دسترسی داشته باشید. با دوستان خود در ارتباط باشید از معلم سئوال بپرسید و رفع اشکال کنید. در آزمون ها شرکت کرده و نتایج آزمون را مشاهده و با دوستان خود مقایسه نمائید. برای هم کلاسی های خود آموزش بگذارید و به آنها در فهم هر چه بهتر مطالب درسی کمک کنید. از آموزش های کاربران و معلم های دیگر نیز بهره ببرید و با متدهای آموزشی روز آشنا شوید و سطح علم و دانش خود را گسترش دهید.

الفبا در چه پایه های تحصیلی آموزش دارد؟

الفبا محدودیتی در نشر و ارائه آموزش ندارد و هر مطلبی که بار و محتوای علمی و آموزشی داشته باشد (مانند ریاضی، هنر، مطالب فنی و حرفه ای، خیاطی، موسیقی و ...) قابل انتشار در الفبا می باشد.

می خواهم آموزش های الفبا را مشاهده نمایم. از کجا باید فایل نصب را دریافت کنم؟

شما می توانید ابزار بخش دانلود را مشاهده کنید

آیا برای مشاهده آموزش های الفبا باید هزینه ای پرداخت نمایم؟

دریافت و استفاده از برنامه الفبا رایگان می باشد. اما آموزش های الفبا ممکن است بنا با نظر ناشر رایگان و یا دارای هزینه باشد.

نحوه پرداخت هزینه ها به چه صورت می باشد؟

شما می توانید هزینه جزوه ها را به دو روش پرداخت کنید:
 • پرداخت اینترنتی
 • انتقال پول از طریق بانک یا ایستگاه های POS

الفبا چه مزایایی برای دانش آموزان دارد؟

 • با استفاده از الفبا دیگر نیازی به معلم خصوصی نمی باشد.
 • درصورتی که نتوانسته باشید برای یک مبحث در کلاس درس حضور داشته باشید، می توانید آموزش های آن مبحث را مشاهده نمائید و چیزی را از دست نداده باشید.
 • اگر جز افرادی هستید که با یک بار حضور در سر کلاس درس را متوجه نمی شوید، می توانید بدون محدودیت هر چند دفعه که بخواهید آموزش ها را مشاهده نمائید.
 • درصورت نیاز به راهنمایی بیشتر می توانید به معلم در برنامه پیام دهید.
 • در هر زمان از شبانه روز، همان لحظه، و بدون محدودیت می توانید به آموزش ها دسترسی داشته باشید.
 • در آزمون ها شرکت کنید و نتایج آزمون ها را ببینید و با دوستان خود مقایسه کنید.
 • حجم آموزش ها بسیار پایین تر است نسبت به ویدئوهای آموزشی
 • بدون نیاز به حمل یک کتاب چاپی
 • بدون نیاز به پرداخت هزینه خرید کتاب چاپی

برنامه


فایل برنامه را از کجا دانلود کنم؟

برای دریافت الفبا به لینک دانلود برنامه مراجعه نمایید

برای اجرای برنامه به چه امکاناتی نیاز دارم؟

رای اجرای نسخه اندروید برنامه، حداقل سیستم مورد نیاز، نسخه 4.3 اندروید می باشد. برای استفاده نسخه IOS حداقل ورژن IOS می بایست 10 باشد

آیا این برنامه قابل استفاده بر روی ویندوز می باشد؟

بله، شما می توانید با استفاده از دانگل های الفبا، از آموزش های الفبا بهره مند شوید

در وبسایت نسخه IOS را پیدا نکردم، از کجا باید دریافت کنم؟

نسخه IOS برنامه در دست تهیه می باشد. به زودی نسخه IOS هم منتشر خواهد شد.

آیا برای استفاده از الفبا باید هزینه ای پرداخت کنم؟

خیر، برنامه الفبا یک اپلیکیشن کاملاً رایگان می باشد تنها جزوات و کتابهایی که معلم مربوطه آن ها را به صورت "دارای هزینه" به اشتراک گذاشته رایگان نمی باشند.

من پیشنهاداتی برای ارتقا الفبا دارم. از چه طریق میتوانم با شما در ارتباط باشم؟

شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را از طریق بخش پشتیبانی با ما در میان بگذارید.